Partneret e Cairit
Hyrje | Aktivitete | PARALAJMËRIMI I MOTIT - GJATË VIKENDIT KOHË JOSTABILE, NDRYSHIM I DUKSHËM NGA E HËNA

PARALAJMËRIMI I MOTIT - GJATË VIKENDIT KOHË JOSTABILE, NDRYSHIM I DUKSHËM NGA E HËNA

Madhesia e germave: Decrease font Enlarge font
image

Sipas Qendrës për menaxhim me kriza, të shtunën pasdite dhe të dielën moti do të jetë jo stabil me zhvillim lokal të mjegullës konvektive e shoqëruar me shira vërshuese dhe bubullima. Kushte më të mëdha për jo stabilitet do të ketë pjesët Perëndimore dhe Juglindore të vendit. Ndryshime më të dukshme të motit do të ketë të hënën kur do të mbizotërojnë vranësirat dhe kohë e freskët me të reshura shiu, të cilët në mënyrë lokale do të jenë më të dendura, Temperatura dukshëm do të jetë në rënie, ndërsa vende vende do të jetë për 10 shkallë më e ulët në raport me ditët paraprake. Rekomandim: Në rast të dukurisë të zbrazëtirave elektrike rekomandohet kujdes më i madh, mos të qëndrohet në hapësira të hapura dhe nën drunj të vetmuar. Apelojmë deri tek banorët e Komunës së Çairit që të ndërmarrin masa adekuate për evitimin e dëmeve eventuale që mund të shkaktohen si pasojë e motit të ndryshueshëm.

  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst