Partneret e Cairit
Hyrje | Aktivitete

Aktivitete

image

Ipen 10 vendime pune nga Instituti i Mjekësisë së Punës

Instituti i Mjekësisë së Punës i Republikës së Maqedonisë i udhëhequr nga drejtori Alajdin Memedi ka bërë ndryshim rrënjësore në këtë institucion shëndetësor. Krahas shumë ndryshimeve,
image

Në Çair shënohet “Dita e sportit dhe të rinjve turq”

Në Komunën e Çairit u shënua “Dita e sportit dhe të
image

Kopshti “Borëbardha” pjesëmarrës në Festivalin e dytë të luleve

Më datën 16.05.2015 fëmijët e Kopshtit “Borëbardha” morën pjesë në Festivalin e
image

Një milion denarë nga Komuna e Çairit për qytetarëve të “Lagjes së trimave” në Kumanovë

Komuna e Çairit do të paguan një milion denarë për qytetarëve e
image

“KAMZA OPEN 2015”

Me datë 17.05.2015 u zhvillua Turneu i Dytë Ndërkombërarë “KAMZA OPEN 2015”. Në ...
më shumë
image

K O N K U R S Për angazhimin e personave të papunësuar

Në bazë të Kontratës nr. 09-724/4, Komuna e Çairit në bashkëpunim me ...
më shumë
image

Rrugëtimi dhe suksesi i Klubit Hendbollistik “Çair”

Me themelimin e Komunes se Çairit, me perkrahje te plote u themelua ...
më shumë
image

Olimpiada e diturisë 2015

Garat për plasman në finale të Olimpiadës së diturisë do të mbahen
image

"Margaritari i Maqedonise"

Ne edicionin e 39-te te turneut prestigjioz ne mundje "Margaritari i Maqedonise",
image

KK Forca, 9 medalje nga kampionati i Maqedonisë

Me datë 09-10.05.2015 në Shkup u zhvillua Kampionati I Maqedonisë për moshat
image

Marshi i paqes

Sot, e premte 8 Maj me "Marshin e Paqes" me sukses u
image

VAZHDON ASFALTIMI I RRUGËVE DHE RRUGICAVE NË KOMUNËN E ÇAIRIT!

Komuna e Çairit vazhdon me punimet në drejtim të asfaltimit të rrugëve
image

Shkolla fillore “Liria” shënoi 70 vjetorin e themelimit të saj

Me program të begatshëm, mbajtur në Qendrën kulturore për të rinj, shkolla
image

JAVA EVROPIANE NË ÇAIR “DITËT E EVROPËS”

Java Evropiane në Çair “Ditët e Evropës” edhe dje, e enjte 7 ...
më shumë
image

VAZHDON ASFALTIMI I RRUGËVE DHE RRUGICAVE NË LAGJEN E GAZI BABËS!

Komuna e Çairit vazhdon me punimet në drejtim të asfaltimit të rrugëve
image

Java Evropiane në Çair “Ditët e Evropës”

Edhe sot, 6 Maj në Komunën e Çairit vazhduan aktivitetet e Javës
image

Java Evropiane në Çair “Ditët e Evropës”: Mysafir ambasadori austriak Baier

Ekselenca e tij Ambasadori Austriak Dr.Thomas Michael Baier sot ishte mysafir dhe ...
më shumë
image

Mexhiti dhe Dehari vazhdojnë takimet me bashkëatdhetarët tanë në SHBA

Në një atmosferë tejet vëllazërore dhe të ngrohtë, bashkëatdhetarët tanë që jetojnë
first back 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 next last total: 572 | Treguar: 201 - 220