Partneret e Cairit
Hyrje | Aktivitete

Aktivitete

image

Liga e basketbollit 2015 për shkollat fillore

Sot, në sallën sportive “Shaban Tërstena” në organizim të Komunës së Çairit Klubit basketbollistik “Shkupi” nën udhëheqjen e trajnerit Enver Miftari është organizuar Liga
image

Instituti i ri i modës „Izet Curi“ edhe në Itali

Modeli sipas të cilit funksionon Instituti internacional i modës “Izet Curi”, përkrahur ...
më shumë
image

Anëtarët e Parlamentit Shqiptar për vizitë në Komunën e Çairit

Për vizitë në Komunën e Çairit ishte delegacioni nga Parlamenti i Republikës ...
më shumë
image

Zëvendës Kryeministri i Republikës së Turqisë Jalcin Akdogan vizitoi Çarshinë e vjetër të Shkupit

Sot, zëvendës Kryeministri i Republikës së Turqisë Jalcin Akdogan vizitoi Çarshinë e
image

Projektet e Komunës së Çairit kanë potencial që të financohen nga BE

Sot për vizitë në Komunën e Çairit ishin anëtarët e Parlamentit Evropian
image

PËR HERË TË DYTË U MBAJT MANIFESTIMI “KALLDRËMA - MATINE” NË ÇARSHINË E VJETËR TË SHKUPIT

Shkupi – Kalldrëme të vjetra qyteti – bazë për lidhje moderne dhe ...
më shumë
image

Filloi me punë teatri i parë për fëmijë në gjuhën shqipe në Komunën e Çairit

Filloi me punë teatri i parë për fëmijë në gjuhën shqipe në
image

Memorandum bashkëpunimi me Habitat Maqedoni

Në bazë të Memorandumit të nënshkruar për bashkëpunim me Habitat Maqedoni me
image

Sfidat aktuale të sigurisë – tema për debatin profesional në Komunën e Çairit

Sot dhe nesër (28 dhe 29 tetor 2015) Komuna e Çairit do
image

Aksioni humanitar nga fëmija për fëmijën me rastin e javës botërore të fëmijës

Gjatë javës botërore të fëmijës, e cila në kopshtin “Fidani” shënohet nga
image

Në kopshtin “Fidani” u realizua projekti I duam drunjtë

Të mërkurën, me datë 21.10.2015, në kopshtin “Fidani” u realizua projekti I
image

Klubi i boksit Shkupi shpallet klubi më i mirë në turneun ndërkombëtarë "SHKENDIJA 5 VJET ME JU"

Në turneun ndërkombëtar të boksit "SHKENDIJA 5 VJET ME JU", klubi i
image

K.K. FORCA TREGON FORCËN NË BEOGRAD

Me datë 17.10.2015 u zhvillua aktiviteti "TROFEU I BEOGRADIT 2015" ku morrën
image

Kryetari i Çairit takoi Kryetarin e Bashkisë së Elbasanit

Në kuadër të aktiviteteve rrjedhëse, Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti
image

"Këngë të paharruara"

Pamje nga koncerti “Këngë të paharruara”, të interpretuara nga Kastriot Tusha, tenor
image

“Shkupi ndërmjet dy luftërave botërore”

ITShKSh, konferencë shkencore “Shkupi ndërmjet dy luftërave botërore” Studiues të njohur nga
image

Trajnim me temë Menaxhimi i marëdhënieve-lidhjet me klientët në lëvrimin e shërbimeve komunale

Në Komunën e Çairitu u mbajt trajnim me temë Menaxhimi i marëdhënieve-lidhjet
image

Çairit i shtohet edhe një klub sportiv, ai i tenisit

Sot, zyrtarë të Komunës së Çairit mbajtën konferencë për media lidhur me
image

Thirrje publike për dorëzimin e iniciativës për përpilim të Planeve urbanistike

                                  Në bazë të nenit 21 nga Ligji për planifikim hapësinor dhe ...
më shumë
image

“Maqedonia pa mbeturina”

Sh.F. “Hasan Prishtina”- Çair, ju bashkangjit proektit “Maqedonia pa mbeturina” që u
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 575 | Treguar: 101 - 120