Partneret e Cairit
Hyrje | Aktivitete

Aktivitete

image

Koncert-"Kenge te paharruara"

Qendra Informative Kulturore – Shkup dhe Komuna e Çairit ju ftojnë në koncertin “Këngë të paharruara”, të interpretuara nga Kastriot Tusha, tenor dhe Sinan Vllasaliu,
image

Investimet kapitale për shkollat që gravitojnë në komunën e Çairit

Këshilltari për arsim pranë Komunë së Çairit, Muzafer Rexhepi në pres konferencën ...
më shumë
image

INFORMATË

Të nderuar, Duam që të informojmë opinionin e gjërë publik se sipas
image

,,Sfidat aktuale dhe perspektivat për rritjen e dukshmërisë së komunave shtesë,,

Në Komunën e Çairit u mbajt trajnim me temë: ,,Sfidat aktuale dhe ...
më shumë
image

Turniri ndërkombëtar luftarak Sambo

Reprezentacioni i Maqedonisë arriti suksese të majme në turnirin ndërkombëtar të mbajtur
image

Klubi i karatesë “Forca” për here të tretë shpallet klubi më i suksesshëm në aktivitet ndërkombëtar

Me datën 27.09.2015 u mbajt turneu tradicional ndërkombëtar "Struga Open 2015" ku ...
më shumë
image

Mlladosti "pacient" i rregullt i Shkupit

Ekipi i FC Shkupi ka shkëlqyer në ndeshjen kundër Mlladost CD, duke ...
më shumë
image

Tingujt e Çarshisë

Duke filluar nga nesër 22.09.2015 dhe në vazhdim (23.09.2015), Çarshia e Vjetër ...
më shumë
image

Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhtit në vizitë zyrtare në Bruksel

Kryetari i Komunës së Çairit dhe nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti nga ...
më shumë
image

199 shporta moderne për mbeturina do vendosen nëpër territorin e Çairit

Në Çarshinë e vjetër janë vendosur 20 shporta moderne për mbeturina të
image

Komuna e Çairit nikoqire e simpoziumit shkencor “Shkupi nderon bijën e saj Nënën Terezë”

Në nderim të veprës së Nënës Terezë, Komuna e Çairit organizoi simpozium ...
më shumë
image

Ambasadori Reka për vizitë në Komunën e Çairit

Në një vizitë zyrtare në Komunën e Çairit ishte Ambasadori i Republikës ...
më shumë
image

Në Çair u shënua “Dita e zejtarëve dhe Esnafit”

Me datën 04.09.2015 drejtori i përgjithëshëm i Halk Bankës Ali Fuat Taşkesenlioğlu, ...
më shumë
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 575 | Treguar: 121 - 140