Partneret e Cairit
Hyrje | Aktivitete

Aktivitete

image

Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti, realizoi me kompaninë holandeze Eccorys

Sot, Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti, realizoi takim me kompaninë holandeze Eccorys, kompani me të cilën komuna tanimë një vit implementon projektin për
image

400 kandidatë shqiptarë nga Komuna e Çairit përfunduan arsimin e mesëm për të rritur

Sot, në SHMQSH “Cvetan Dimov” Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti
image

Mozaik - “Modeli për integrim të arsimit multikulturor” me sukses realizohet në Komunën e Çairit

Mozaik - “Modeli për integrim të arsimit multikulturor” me sukses realizohet në ...
më shumë
image

Nxënësit e SHMQSH “Arseni Jovkov” vizituan Komunën e Çairit

Në kuadër të planprogramit shkollor, nxënësit e vitit të parë të shkollës
image

Izet Mexhiti vizitoi qendrën për pranimin e emigrantëve në Gazi Bab

Sot, Kryetari i Komunes së Çairit Izet Mexhiti, Deputetja Ermira Mehmeti dhe
image

Urime muaji i shenjtë i Ramazanit !

Le të jetë ky muaj i reflektimit, paqes dhe mirëqenies për të
image

Manifestimi tradicional "MIRË SE VJEN O RAMAZAN"

Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti, me rastin e fillimit të ...
më shumë
image

Në Komunën e Çairit u ndanë 12 kontrata pune nga Programi Punë Komunale-Fitimprurëse

Komuna e Çairit në bashkëpunim me Ministrinë për punë dhe politikë sociale,
image

“Shkupi” liron nga obligimet gjashtë futbollist

Skuadra e FC Shkupi që pas shumë viteve po kthehet në Ligën
image

Thirje për aplikime për delegatë në Kuvendin themelues të Këshillit rinor lokal në Komunën e Çairit

Të Nderuar, Këshilli inicues për formimin e Këshillit rinor lokal në Komunën
image

Në Çarshinë e vjetër po mbahet Bazari Ballkanik i artizanateve vendase

Sot dhe nesër në Çarshinë e vjetër, nën përkrahjen e Komunës së
image

Qyteti i Bursës në bashkëpunim me Komunën e Çairit sjell ndihmat e para për qytetarët e prekur nga konflikti në Kumanovë

Në "Lagjen e Trimave" në Kumanovë u shpërndan ndihma humanitare për qytetarët
image

Me ceremoni solemne shënohet ndërrimi i emrave të shkollave në Çair

Me ceremoni solemne është përcjellur sot rasti i ndërrimit të emrave të ...
më shumë
image

Fëmijët e kopshtit “Borëbardha” pjesë e kampanjës “Respektoi rregullat-respekto jetën”

Kopshti i fëmijëve “Borëbardha” ishte pjesë e kampanjës së Qeverisë së RM
image

Kryetari i Komunës së Çairit ndau 14 vendimet e para në kopshtin “Fidani”

Kryetari i komunës së Çairit Izet Mexhiti sot ndau 14 vendimet e
image

Klubi i mundjes “Liria” fitoi Kupën e Maqedonisë në mundje

Klubi i mundjes “Liria” u shpall kampion absolute, duke fituar kështu Kupën
image

KM "Liria" dhe Halit Osmani fitues të edicionit të dytë të turneut memorial në mundje "Mentaz Allajbegu"

Klubi i mundjes “Liria” me sukses organizoi edicionin e dytë të turneut ...
më shumë
image

Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti realizoi takim me autoren e re, Lira Bojku

Kryetari i Komunës së Çairit Izet Mexhiti realizoi takim me autoren e ...
më shumë
image

Komuna e Çairit ndihmoi në botimin e 9 librave letërsia suedeze

Në Komunën e Çairit u promovuan 9 libra nga letërsia e sotme
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 575 | Treguar: 161 - 180