Бесир Алили е борачот на Клубот “Лириа” од Скопје кој го освои сребрениот медал на Европското првенство во борење

370

Бесир Алили е борачот на Клубот “Лириа” од Скопје кој го освои сребрениот медал на Европското првенство во борење.

Овој голем талент и примерен спортист со огромно задоволство беше пречекан од страна на Градоначалникот Висар Ганиу му честита и му укаже поддршка во секој чекор од неговата кариера. Тој беше придружен од легендата на борењето Шабан Сејдиу и раководството на Клубот “Лириа” составено од потпретседателот Амет Адеми, шефот на стручниот штаб Хајруш Синани и тренерите Седат Бафтиу и Суфијан Исмаили.

На Клубот “Лириа” Градоначалникот Ганиу и додели благодарница за придонесот во промовирањето на спортските вредности, додека пак на младиот Бесир благодарница за постигнатиот успех и сосема заслужен финансиски подарок од 30.000 денари.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе