Голема акција на косење во Општина Чаир!

35

Општина Чаир во координација со Ј.П “Паркови и зеленило – Скопје” денес започна голема акција на косење во нашата општина во која учествуваа 40-тина работници од секторот “Градско Зеленило”.

Акцијата ќе продолжи и викендов и ќе трае сѐ додека се уредат тревниците во општината, кои беа обраснати поради поголемиот број врнежи периодов.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе