Градоначалникот Ганиу се сретна со добитникот на нобеловата награда за физиологија и медицина, Ферид Мурад

247

Сo големи почести Градоначалникот на Општина Чаир го пречека денес добитникот на Нобеловата награда за Физиологија и Медицина во 1998 година, г-дин Ферид Мурад,прогласен за почесен граѓанин на Чаир во 2012 година.

Тие остварија една многу пријателска средба и во знак на благодарност за гордоста која и ја даде на местото од каде потекнува со неговата генијалност во светот на науката, Градоначалникот Ганиу се погрижи улицата која веќе неколку години го носи неговото име да име ново обележје, која денес заедно ја претставија.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе