Sot isha nikoqir i Këshillit organizativ të Festivalit Folk Fest në krye me drejtorin e Festivalit Vebi Amza, si dhe anëtarët e Këshillit organizativ Metush Axhami, Alena Amza dhe Blerina Halimi.

132
Me këtë rast u vendos që ky festival, që po realizohet për të katërtën herë me radhë, të mbahet nga data 23 deri më 27 korrik të vitit 2022.
E gjithashtu u prezantua edhe informacioni rreth shteteve që pritet të marrin pjesë në këtë festival siç janë Shqipëria, Kosova, Meksika, Ukraina, India, Azerbajxhani, Polonia, Bullgaria, Turqia, Rumania e kështu me radhë.
Komuna e Çairit dhe unë si kryetar i saj, gjithmonë kemi përkrahur dhe do të vazhdojmë të përkrahim promovimin e vlerave kulturore dhe artistike.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë