Sot mora pjesë në diskutimin e punës “Bashkëpunimi i ardhëm mes komunave dhe biznesmenëve”, të organizuar nga Shoqata e Ekonomike Maqedono-Gjermane (DMWV) në bashkëpunim me Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) dhe Fondacionin Friedrich Ebert (FES).

27
Me këtë rast organizatorët na ofruan me komunitetin e biznesit një podium për shkëmbimin e përvojave dhe pikëpamjeve për trendët ekonomike të vendit, sfidat e ardhshme në këtë drejtim, me qëllim nxitjen e investimeve në vend dhe përmirësimin e klimës së biznesit.
Kjo ishte edhe një mundësi e mirë, që si kryetar komune të prezantoj para biznesmenëve angazhimet dhe planet tona në forcimin e ekonomisë lokale.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë