Петтиот мемориален турнир во борење – Ментас Алајбегу

175

Денес во спортската сала на гимназијата „Зеф Луш Марку“ се одржа петтиот комеморативен турнир организиран од Боречкиот Клуб „Лирија“ во чест на мајсторот на овој спорт, Ментас Алајбегу.

На овој настан учествуваа спортисти од разни категории од Македонија и Косово каде се одвиваа натпревари од високо ниво од сите спортисти кои учествуваа а на самиот крај се доделија награди за најдобрите екипи и поединци.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе