Поддршка за спортистот од Чаир, Верона Ајдини

28

Верона Ајдини каратист од Карате Клубот “Форца” на тренерот Муарем Имери, на 31-ви ноември оваа година на Балканскиот Шампионат во Дубровник – Хрватска освои бронзен медал на кумите У21 – 50 килограми, на многу тешка конкуренција. Овој успех ќе и овозможи на Верона учество на Европското Првенство кое ќе се одржи во февруари 2019-та година во Алборг, Данска.

На Верона и Карате Клубот ” Форца” им посакуваме и други успеси и зошто да не ни донесат уште медаљи од Европското Првенство следната година.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе