Тakim pune me Zëvendës Ministrin e Punëve të Brendshme, z. Agim Nuhiu

256

Kryetari i Komunës së Çairit ashkë me komandantin e stacionit policor të Bit Pazarit, z. Enver Selami, sot në Komunën e Çairit pritën në takim pune Zëvendës Ministrin e Punëve të Brendshme, z. Agim Nuhiu.

Gjatë bashkëbisedimit me Zëvendës Ministrin Nuhiu shqyrtuan shumë çështje që ndërlidhen me sigurinë në komunën e Çairit. Poashtu diskutuan edhe për rëndësinë e vazhdimit të bashkëpunimit të mëtejshëm në mes qeverisjes lokale dhe asaj qëndrore, ofrimin e kushteve më të mira për qytetarët dhe ripërtëritjen e koordinuar të sigurisë në nivel lokal dhe qendror, përforcimin e masave në akset rrugore si dhe punë te tjera që janë brengë e qytetarëve të Çairit.

Në shenjë respekti, Zëvendës Ministrit Nuhiu i Kreu i Çairit i dhuroi pllakatën e Nënës Terezë e cila simbolizon humanizmin që ndërlidhet me misionin e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë