Komuna e Çairit me projekt të ri. Palestra sportive e SH.F.K “Adem Jashari” po bëhet e para në vendin tonë me sistem të nxehjes dhe ftohjes qеndrore me pompa

54
Investimin e rradhës Komuna e Çairit po e realizon në palestrën sportive të SH.F.K. “Adem Jashari” ku tashmë ekipet e punës po kryejnë procesin e instalimit të sistemit të nxehjes dhe ftohjes qendrore me pompa.
Vlera e përgjithshme e këtij projekti është 5.720.371,00 denarë ndërsa implementimi i këtij sistemi të ri të ngrohjes do të mundësojë:
– kushte më cilësore për përdorimin e kësaj palestre nga ana e nxënësve në periudhën e dimrit dhe verës
– zvogëlimin e shpenzimeve operative për mirëmbajtjen e sistemit të ngrohjes
– zvogëlimin e konsumimit të energjisë elektrike
– zvogëlimin e nivelit të ndotjes së ajrit.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë