31 vjetori i Partisë për Veprim Demokratik – Fjalë rasti nga sekretari i Komunës së Çairit

14
Partia për Veprim Demokratik të Maqedonisë – SDA shënoi 31-vjetorin e themelimit, ndërsa në këtë event sekretari i Komunës së Çairit, Faruk Nevzadi foli mbi rëndësinë e respektit ndaj çdo etnie që jeton dhe vepron në territorin tonë.
Ai vuri në dukje se Komuna e Çairit tanimë përveç që ka zyrtarizuar flamurin dhe gjuhën boshnjake, në vazhdimësi po punon për jetesë dhe mirëqenie të përbashkët të të gjithë banorëve tanë.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë