70 vjetori i Ansamblit të këngeve dhe valleve “Emin Duraku” nga Shkupi

953

Ansambli këngeve dhe valleve “Emin Duraku” nga Shkupi, njëri ndër ansamblet më të vjetra në të gjitha trojet shqiptare dhe njëkohësisht ansambli më i vjetër i Shkupit, festoi dje 70 vjetorin e themelimit të tij.

Shtatë dekada përkushtim, punë, sakrificë e mund por gjithmon me një qëllim, ruajtjen e pasurisë kombëtare dhe mbrojtjen e kulturës shqiptare në Maqedoni.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë