Alarm për Vit të Ri të mbarë dhe të lumtur – fishekzjarret nuk janë lojra

77

SPB Shkup, reparti për preventivë ka filluar fushatën e saj “Vit të Ri 2019 të mbarë dhe të lumtur – fishekzjarret nuk janë lojra”.

Me këtë rast SPB Shkup në bashkëpunim me Komunën e Çairit dhe Kryqin e Kuq të Qytetit të Shkupit, sot në shkollën fillore “Imri Elezi” realizuan simulim – dhëniе e ndihmës së parë me rastin e lëndimit nga përdorimi i mjeteve piroteknike.

Qëllimi i kësaj fushate është ngritja e vetëdijes tek të gjithë qytetarët е veçanërisht tek gjeneratat më të reja me çka besojmë se do të të kontribuojmë në reduktimin e përdorimit të mjeteve piroteknike në komunën tonë.

Dëshirojmë që sa ma sigurtë t’a presim Vitin e Ri 2019.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë