Duke shprehur vullnet të mirë Komuna e Çairit ka filluar me rregullimin e hyrjeve të disa banesave të vjetra kolektive!

196

Komuna e Çairit duke shprehur vullnet të mirë edhepse nuk është e obliguar, ka filluar me rregullimin e hyrjeve të disa banesave të vjetra kolektive në Çair!

Deri tani kemi rregulluar 5 hyrje në disa lagje të Çairit ndërsa me këtë projekt parashihet renovimi i dhjetra hyrjeve të tilla në ndërtesat e vjetra të komunës sonë.

Investimi fillestar që përfshinë dyert dhe dritaret e hyrjeve, ndriçimin dhe fasadimin e brendshëm, do të realizohet nga ana e Komunës së Çairit, ndërsa banorëve u mbetet vetëm mirëmbajtja e tyre.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë