Komuna Çair jep pëlqimin për rikonstruimin e kaldasë së spitalit “Nëna Terezë”

260

Në seancën e sotme të jashtëzakonshme të Këshillit të Komunës së Çairit të kryesuar nga kryetari i saj z. Zahir Bekteshi dhe në prani të kryetarit të komunës Visar Ganiu, u miratua njëzëri Vendimi për dhënien e pëlqimit për rekonstruimin e kaldasë të SPSH “Spitali Special për Gjinekologji dhe Akusheri “Nëna Terezë”.

Ky projekt do ti plotësojë kushtet dhe nevojat e pacientëve në spital, por edhe do të kontribuojë në përmirësimin e cilësisë së ajrit në komunën tonë. Gjithmonë në shërbim të nevojave të institucioneve lokale që përkujdesen për mirëqenien shëndetësore të qytetarëve tanë!

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë