Kopshti për fëmijë “Fidani” shënoi 65 vjetorin e funksionimit të saj

353

Kopshti për fëmijë “Fidani” sot në ditën botërore të fëmijëve shënoi 65 vjetorin e funksionimit të saj. Me këtë rast në manifestimin e organizuar për shënimin e këtij përvjetori, ishte i pranishëm kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu, i cili shprehu respektin e thellë për punën e palodhshme të edukatoreve dhe udhëheqësisë së kopshtit “Fidani” ndër vite.

Kreu i Çairit në fjalimin e tij theksoi: “Çdoherë kur me fëmijët tanë dorë për dorë çdo mëngjes hapërojmë drejt kopshteve për fëmijë, na kaplon një ndjenjë e thellë mirënjohjeje, pasi pasurinë tonë më të madhe jetësore, ardhmërinë e vatrës sonë familjare po e dërgojmë në folenë e parë të dijes dhe edukimit. Këtë ndjenjë të fuqishme për 65 vite me rradhë, shumë gjeneratave të prindërve ua ka falur kopshti “Fidani”.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë