Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti sot në takim pune ambasadorin e Republikës së Francës, z. Christian Thimonier

126

Zhvillimet aktuale dhe ecuria funksionuese e njësive të pushtetit lokal përcillen me vëmendjen e plotë të ambasadorëve të vendeve të Europës në vend.

Pikërisht në vazhdën e takimeve të krerëve të diplomacive të vendeve europiane në vendin tonë, Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti sot në takim pune ambasadorin e Republikës së Francës në Maqedoni, z. Christian Thimonier me të cilin biseduan rreth situatës aktuale të pushtetit lokal dhe sfidave me të cilat përballet Komuna e Çairit.

Kreu i Komunës së Çairit njoftoi ambasadorin me strategjinë e funksionimit që po aplikon udhëheqësia e re dhe gatishmërinë e plotë për të qenë në mënyrë sa më efikase në shërbim të qytetarëve duke patur si synim kryesor themelet e një shoqërie gjithëpërfshirëse ku secili gëzon të drejta të barabarta.

Ambasadori Thimonier premtoi përkrahjen e plotë dhe gatishmërinë e tij për të ndihmuar në rrugën e përmbushjes së qëllimeve të caktuara progresive.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë