Minimaratona – “Të vrapojmë për sh’net”

166

Mbi 300 garues fëmijë dhe të rritur sot morrën pjesë në mini-maratonën e organizuar për qëllime humane e cila u mbajt në Komunën e Çairit nën moton “Të vrapojmë për sh’net – Give a smile”.

Sekretari i Komunës së Çairit Nedim Rama, përfaqësues të kabinetit të kryetarit të komunës dhe të punësuar në Komunën e Çairit ishin pjesë e maratonës.

Pjesëmarrësit vrapuan në distancë rrethore në gjatësi prej 2100 metra kurse evenimenti sportiv ishte i shoqëruar me muzikë para dhe pas pjesës sportive.

Organizimi i një minimaratone të këtillë ishte rezultat i vetëiniciativës qytetare e përkrahur nga Komuna e Çairit.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë