Përkrahje për sportisten e Çairit, Verona Ajdini

147

Verona Ajdini sportistja e Klubit të Karatesë “Forca” të trajnerit Muarem Imeri, më datë 30 nëntor të këtij viti në Kampionatin Ballkanik në Dubrovnik të Kroacisë fitoi medaljen e Bronztë në kumite U21 -50 kg në një kompeticion mjaft të vështirë. Ky sukses Veronës i mundëson pjesëmarrje në kampionatin Europian që do të mbahet në shkurt të vitit 2019 në Alborg të Danimarkës.

Veronës dhe Klubit të Karatesë “Forca” ju dëshirojmë suksese të tjera e pse jo të mos na sjellin edhe medalje tjetër nga Kampionati Europian vitin e ardhshëm.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë