Sh.F. “Imri Elezi” me poçe të reja elektrike me efikasitet energjetik

36
Edhe “IMRI ELEZI”, shkolla fillore e Komunës së Çairit tanimë u pajis me poçe të reja elektrike me efikasitet energjetik.
Ky aktvitetet është pjesë e projektit “CBC Ekokid” që po zbatohet nga Komuna e Çairit në partneritet me Komunën e Ferizajt dhe i mbështetur nga Bashkimi Evropian përmes IPA Programit për Bashkëpunim Ndërkufitar Kosovë – Maqedonie Veriut 2014 – 2020.
Me CBCEkoKid përveç poçeve me efikasitet energjetik njëkohësisht po vendosen edhe panele solare në këtо insitucione të Komunës së Çairit:
SHFK “Liria”
SHFK “Hasan Prishtina”
SHFK “Imri Elezi”
Kopshti “Borëbardha”

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë