Shenjëzimi i sinjalizimit horizontal gjatë natës nëpër rrugët dhe bulevardet e Çairit

469

Ndërmarrja Publike “Rrugë dhe rrugica – Shkup” në koordinim me qytetin e Shkupit dhe Komunën e Çairit mbrëmë realizuan aksionin për shenjëzimin e sinjalizimit horizontal në disa rrugë dhe bulevarde të Komunës së Çairit.

Në aksionin e mbrëmshëm u punua në bulevardet “Cvetan Dimov” dhe “Hristijan Todorovski Karposh” dhe rruga “Brigada e dytë maqeodnase”, ku me dorë dhe makineri me ngjyrë të bardhë u shënjuan korsitë rrugore, kalimet e këmbësorëve dhe shtigjet e çiklizmit në këto rrugë.

Përveç shenjëzimit të sinjalizimit horizontal, vazhdojnë aktivitetet për vendosjen e shtyllave të gomës në shtegun e çiklizmit në rrugën “Brigada e dytë maqedonase”.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë