Shkolla Fillore e Çairit “Ismail Qemali” nga sot është me kulm fotovoltaik

6
Së shpejti lëshojmë në përdorim edhe kulmet fotovoltaike në 5 objekte të tjera: “7 Marsi”, “Hasan Prishtina”, “Imri Elezi”, “Liria” dhe kopshti për fëmijë “Borëbardha””, ka paralajmëruar kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu.
Edhe ky është një investim tejet domethënës dhe nënkupton:
Efikasitet energjetik
Kursim deri 50 %
Burim i pastër i energjisë
Ardhmëri e qëndrueshme e energjisë
Pa ndotje
Sigurim i tranzicionit në energji të pastër
Energji e prodhuar-26. 195 kWh për vit

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë