Vazhdon ndërtimi i trotuareve të reja për këmbësor në Çair!

158

Me qëllim të krijimit të kushteve më të lehta për qarkullimin e qytetarëve tanë si dhe duke marrë parasysh sigurinë e vet banorëve që kanë shtëpitë afër rrugëve kryesore, ndërtimi i trotuareve nëpër lagje të ndryshme të komunës vazhdon të mbetet prioritet i Komunës së Çairit në investimet kapitale!

Kreu i Komunës, z. Ganiu në shoqëri të Sekretarit të Komunës dhe Udhëheqësit të Sektorit për Urbanizëm, ka përcjellur sot nga afër zhvillimin e punimeve për rregullimin e trotuarit të ri në rrugën “Ferid Murad”, rrugë kjo shumë e frekuentuar nga automjetet dhe qytetarët tanë.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë