Visar Ganiu priti Sadije Durën, kampionen e parë shtetërore femër në mundje nga Çairi

89

Kryetari i Komunës së Çarit, Visar Ganiu ishte sot nikoqir i sportistes së re nga Çairi, Sadije Dura e cila ditë më parë u shpall kampionia e parë femër në Maqedoninë e Veriut në mundje, si pjesë e Klubit të Mundjes “Liria”.

“Kjo është një fitore historike jo vetëm për Sadijen e cila është në moshë 12 vjeçare, për klubin e saj, por edhe për gjithë Çairin dhe më gjerë dhe po kjo fitore dëshmon se komuna jonë është vendlindja e shumë sportistëve të artë”, ka deklaruar kreu i Çairit, Visar Ganiu.

Gjatë takimit me sportisten dhe trajnuesin e saj Sedat Baftiu, Ganiu ka përçuar porosinë se me mund dhe punë, mund të arrihen gjithmonë majat e suksesit, ndërsa përkujtoi se me plotë krenari Komuna e Çairit vazhdon ta mbështesë fuqishëm sportin dhe sportistët.

Ndryshe Klubi i Mundjes “Liria” fitoi të dielën kupën e kampionit shtetëror të Maqedonisë së Veriut, në të gjitha kategoritë për grupmoshat më të reja – pioner, kadet, junior dhe senior.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë