Akcion i madh ekologjik në Tophane

239

Me datë 20.04.2018 (e premte), filloi eko-akcioni i madh për mjedis të pastër në lagjen e Tophanes, e cila u realizua nga ana e Komunës së Çairit në bashkëpunim me OJQ-në “Sumnal”, ku punëtorët sezonal të angazhuar nga ana e Komunës së bashku me banorët e asaj lagje ndërmorën aktivitete për pastrimin e mbeturinave në këtë vendbanim.

Me këtë akcion, Komuna e Çairit edhe një herë konfirmon angazhimin tonë për rrugë dhe parqe të pastërta gjithandej nëpër Çair.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë