Aksion për pastrim në Komunën e Çairit në prag të Kurban Bajramit dhe fillimit të vitit shkollor

174

Komuna e Çairit, NP “Higjiena Komunale” dhe NP “Parqet dhe gjelbërimet” me aksion masiv të pastrimit në prag të festës së Kurban Bajramit dhe fillimit të vitit të ri shkollor

Për herë të tretë Komuna e Çairit, Ndërmarrja Publike “Higjiena Komunale” dhe Ndërmarrja Publike “Parqet dhe gjelbërimet” janë mobilizuar për të ngritur nivelin e pastërtisë publike në territorin e Komunës së Çairit, kësaj rradhe në prag të festës së Kurban Bajramit dhe fillimit të vitit të ri shkollor.

Sot, Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu sëbashku me drejtorin e NP “Higjiena Komunale” Abdusamed Shabani dhe përfaqësues të NP “Parqet dhe gjelbërimet” inspektuan në terren punën e shkëlqyeshme të 60 punëtorëve të NP “Higjiena Komunale”, 50 të NP “Parqet dhe gjelbërimet” dhe 40 punëtorëve të angazhuar të Komunës së Çairit, të cilët nga dita E Enjte (16.08.2018) me makinerinë e nevojshme të pastrimit po vërshojnë territorin e Komunës sonë për atmosferë festive në ambient më të pastër. Aksioni do të zgjasë deri ditën E Hënë (20.08.2018).

Ky aksion në rradhë të parë ka parasysh pastrimin e pikave kritike ku krijohen deponi mbeturinash siç janë këto lokacione: Teqja në Dyqanxhik, Kurshumli Han, ish hapësira e Higjienës Komunale, lagja Topanë, hapësira afër SH.F. “Kongresi i Manastirit, si dhe deponitë e krijuara në Çarshinë e Vjetër dhe përgjatë rrugës së njohur si Rruga e Plastikave. Poashtu institucionet apelojnë deri te të gjithë personat fizik dhe juridik që të mos bëjnë ndotjen e ambientit jetësor pasi do të shqiptohen dënime rigoroze pas monitorimit që do të bëjnë eko patrolat.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë