Akademi përkujtimore kushtuar Imer Imerit

1,154

Akademitë përkujtimore janë vendtakimi mes së tashmes dhe së kaluarës, një moment kulminant për të reflektuar mbi rrugëtimin tonë kombëtar me plot sakrifica e me jetë të tëra të përkushtuara për të ruajtur vlerat kombëtare të identitetit.

Prandaj sot kujtuam të gjithë bashkë, atdhetarin dhe veprimtarin e shquar Imer Imeri nënshkruesin e dy dokumenteve me peshë të madhe historike në vitin 2001, deklaratës së Prizrenit për veprim të përbashkët kombëtar dhe Marrëveshjes Kornizë të Ohrit.

Qoftë i paharruar kontributi kombëtar i Imer Imerit!

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë