Aksion për pastrimin e deponisë së egër të mbeturinave në afërsi të shkollës fillore “Kongresi i Manastirit”

342

Punëtorët sezonal të angazhuar nga Komuna е Çairit sot kanë pastruar deponinë e egër të mbeturinave në afërsi të shkollës fillore “Kongresi i Manastirit”.

Apelojmë deri tek qytetarët që jetojnë në këtë pjesë të Komunës të jenë më të kujdesshëm dhe mos të hedhin mbeturina në hapësira publike dhe jashtë vendeve të përcaktuara për hedhjen e tyre përndryshe do të vijojnë gjoba në pajtueshmëri me Ligjin për mbrojtje të mjedisit, Ligjit për menaxhim me mbeturina dhe Ligjin për pastërti publike.

Me respekt,

Shërbimi për informim i Komunës së Çairit

 

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë