Bashkëpunim ndërkufitar ndërmjet Komunës së Çairit dhe Komunës së Prizrenit

119

Në kuadër të IPA2 – projektit për bashkëpunim ndërkufitar Kreu i Komunës së Çairit, z.Ganiu dje realizoi takim me Kryetarin e Komunës së Prizrenit, z. Mytaher Haskuka me qëllim ripërtrirjen dhe tellimin e bashkëpunimit mes dy komunave.

Me Prizrenin gjithmonë kemi pasur këmbime tregtare, kulturore dhe lidhje farefisnore kështuqë të dy kryetarët u zotuan se në të ardhmen do të bashkëpunojnë edhe më shumë në zhvillimin e projekteve tjera te financuara nga institucione të ndryshme në fushat e trashëgimise kulturore, promovimit të turizmit, arsimit, rinisë, sportit dhe kulturës.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë