Besir Alili është mundësi i Klubit të Mundjes “Liria” që me medaljen e argjendtë në Kampionatin Europian të Mundjes

723

Besir Alili është mundësi i Klubit të Mundjes “Liria” që me medaljen e argjendtë në Kampionatin Europian të Mundjes për kadetë nderoi Shkupin.

Këtë talent dhe sportist të dalluar me kënaqësi e mirëpriti sot kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu, për ti shpehur mirënjohjen e thellë dhe përkrahjen në çdo hap të karrierës së tij sportive. Atë e shoqëronin familja e madhe e sportit të mundjes, si legjenda Shaban Sejdiu dhe stafi i KM “Liria” të përbërë nga nënkryetari i saj z. Amet Ademi, shefi i stafit teknik z. Hajrush Sinani, trajnerët Sedat Baftiu dhe Sufijan Ismaili,

Klubit të Mundjes “Liria” kreu i Çairit i dhuroi mirënjohje për kontributin e dhënë në promovimin e vlerave sportive kurse Besirit mirënjohje për medaljen e fituar dhe një shpërblim finansiar plotësisht të merituar në vlerë prej 30.000 denarëve.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë