Ekspozita “Koloni e piktorëve të rinj” e organizuar nga Departamenti i arsimit

100

Komuna e Çairit për të shënuar 131 vjetorin e hapjes së shkollës së parë shqipe ka organizuar JAVËN E MËSUESIT, për të stimuluar kreativitetin krijues të nxënësve dhe për të nderuar përmes punës dhe përkushtimit në rrugën e dijes, figurën e mësuesit shqiptar.

Një nga aktivitetet e kësaj jave kushtuar arsimit kombëtar është edhe ekspozita me titullin “Koloni e piktorëve të rinj” ku sot patëm rastin të dëshmojmë pasionin për artin përmes këtyre pikturave shumë të bukura të nxënësve të shkollave tona fillore.

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, shpërbleu piktorët e talentuar dhe uroi që ata të vazhdojnë me kultivimin e talentit dhe pasionit të tyre për artin edhe në të ardhmen, për tu bërë piktorë të njohur dhe nderi i kombit.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë