Filloi asfaltimi në rrugën “Lekë Dugagjini”

38
PO E ASFALTOJMË RRUGËN “LEKË DUKAGJINI” (ISH-PERO TOSHEV) NË LAGJEN SERAVË
Ekipet e punës të Komunës së Çairit po e asfaltojnë Rrugën “Lekë Dukagjini” (Ish-Pero Toshev) në Lagjen Seravë.
Sot kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu edhe personalisht inspektoi punimet që po realizohen për asfaltimin e kësaj rruge, ku siç e informuan ekipet e punës, paraprakisht është bërë instalimi i rrjetit të ri të ujësjellësit dhe kanalizimit përmes mjeteve të TAV.
🔜”Me këtë rast paralajmërova se do të vazhdojmë me modernizimin e infrastrukturës, posaçërisht asaj rrugore gjithandej territorit të Komunës së Çairit”, ka thënë Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë