Filloi ndërtimi i Mega parkut në Komunën e Çairit

9
Mega parku në Komunën e Çairit që filloi me realizim do të përfshij sipërfaqe dhe instalime si në vijim:
Sipërfaqja – 30.000 metra katrorë
500 pemë dhe fidanë të rinj
26 pushimore të reja, pajisje të reja urbane, korsi për këmbësorë dhe shatërvanë.
2 kënde të reja sportive
2 kënde lojërash për fëmijë
2 sipërfaqe parku për kafshët shtëpiake një për fitnes
Lokacioni rruga “Brigada Maqedonase Kosovare” (përballë marketit Viva Fresh), në Lagjen Fushë Topanë.
Ndërtimi i Mega-parkut vije si bashkëpunim ndërkomunal midis Komunës së Çairit dhe Qytetit të Shkupit.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë