Filloi turneu garues në futboll të vogël dhe basketboll “Çair Cup”

299
Me urimin për lojë korrekte,respekt për kundërshtarin dhe rregullat e lojës në palestrën sportive të Shkollës Fillore “Adem Jashari” me datë 16.04.2018 (E Hënë) filloi turneu garues në futboll të vogël dhe basketboll “Çair Cup” i organizuar nga Komuna e Çairit për shkollat fillore të territorit të saj me rastin e shënimit të Javës së Komunës së Çairit.

Programi garues i turneut ka arritur deri në fazën e gjysmëfinales ku do të përballen këto ekipe:

Futboll, Gjysmëfinale: 
– SH.F. Jashar Bej Shkupi – SH.F. Hasan Prishtina (E Mërkurë – 18.04.2018, Ora 13:00)
– SH.F. Adem Jashari – SH.F. Ismail Qemali (E Enjte – 19.04.2018, Ora 12:00)

Basketboll, Gjysmëfinale:
– SH.F Liria – SH.F. Hasan Prishtina (E Mërkurë – 18.04.2018, Ora 12:00)
– SH.F. Vasil Glavinov – SH.F. Tefejuzz (E Enjte – 19.04.2018,Ora 10:30)

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë