Filluan punimet për hapësirë shtesë parkimi për qytetarët e rrugës “Parashqevi Qeriazi”

123

Ekipet tona komunale kanë filluar punimet për të siguruar hapësirë shtesë parkimi për qytetarët e rrugës “Parashqevi Qeriazi” (“Arhiepiskop Dositej”).

Në kuadër të këtij aktiviteti, kemi paraparë të rregullojmë dhe të shtrojmë me bekaton një sipërfaqe prej afërsisht 1500m2, me çka do të krijojmë edhe hapësirë të re parkimi.

Ky është vetëm edhe një ndër projektet që po i ndërmarrim në vazhdimësi si komunë për modernizimin e infrastrukturës rrugore, ndërsa aktivitet e tilla nuk do t’i ndalojmë as në periudhën e ardhshme.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë