Ganiu pret homologun e tij të Komunës së Vushtrrisë, z. Ferit Idrizi

123
Kryetari i Komunës Çairit, Visar Ganiu ka mirëpritur sot kryetarin e Komunës Vushtrrisë, Republika e Kosovës, Ferit Idrizi.
Gjatë takimit të sotëm bashkëpunimi ndërmjet Çairit dhe Vushtrrisë ishte në fokusin e bisedës, me ç’rast nga të dyja palët u shpreh gatishmëria për thellimin e tij me çka do të ndikohej drejtpërdrejt në afrimin e qytetarëve nga të dyja anët e kufirit, por edhe në këmbimin e përvojave ndërinstitucionale mes stafeve të pushteteve vendore.
“Me këtë rast potencova se çdoherë që bashkëpunojmë, para se gjithash edhe ne si komuna bëhemi gjithnjë e më të avancuara dhe më të zhvilluara”, ka deklaruar pas takimit kreu i Çairit, Visar Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë