“Të festojmë jetën” ngjarje për sensibilizim të popullatës për luftën kundër kancerit të gjirit

15
Të festojmë jetën, u titullua eventi unik që u realizua sot nga shoqata Ezra dhe me qëllim të sensibilizimit të popullatës për luftën kundër kancerit të gjirit.
Në këtë ngjarje ishte i pranishëm edhe kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu bashkë me ambasadoren e 🇺🇸Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ekselencën e saj Angela Ageler, zonjën e parë të shtetit Elizabeta Gjorgjevska, zv/ministrin e shëndetësisë dr. Vlladimir Rendevski, mjekë eminentë dhe shumë mysafirë të tjerë. Ndërsa u përçua porosia se duhet të flasim dhe të kemi një ndikim të rëndësishëm edhe në rritjen e ndërgjegjësimit kolektiv për rrezikun që mbart kanceri i gjirit për më shumë se një ditë, më shumë se një muaj.
Lufta globale kundër kancerit të gjirit meriton vëmendjen e të gjithëve ne.
Shëndeti i grave duhet të jetë gjithmonë në vëmendjen tonë. Aq më tepër kur luftojnë me sëmundjen, me vuajtjet dhe trishtimin që ajo sjell.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë