Ganiu u takua me fituesin e çmimit Nobel për fiziologji dhe mjekësi, Ferid Murad

395

Me nderime të mëdha Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti sot në Komunën e Çairit fituesin e çmimit Nobël në shkencën e fiziologjisë dhe mjekësisë në vitin 1998 – z. Ferid Murad,i shpallur Qytetar Nderi i Çairit në vitin 2012.

Ata zhvilluan një takim mjaft miqësor dhe në shenjë mirënjohjeje për lartësimin e vendit prej ku ka prejardhjen përmes gjenialitetit të dëshmuar në botën e shkencës, kreu i Çairit u përkujdes që rruga që mban emrin e tij tashmë disa vite me rradhë të ketë pllakë të re, të cilën sot bashkë e shpalosën.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë