Instituti i Modës “Izet Curri” organizoi ekspozitë të modës

509

Falë pasionit për kulturën dhe punën e palodhshme që po realizohet në Institutin Ndërkombëtar të Modës që mban emrin e krenarisë sonë në botën e modës ndërkombëtare – z. Izet Currit, në Çarshinë tonë të Vjetër nuk shuhet asnjëherë drita e së bukurës dhe emancipimit tonë kombëtar kulturor e artistik sipas trendeve europiane që imponon koha moderne.

Në ekspozitën e sotme të modës që kishin organizuar, bashkë me Ministrin e Arsimit z.Arbër Ademi dhe Ambasadorin e Francës z. Christian Thimonier shprehëm mirënjohjen tonë të thellë për punën profesionale të Institutit që përcjell në trojet tona vlerat e larta estetike të modës europiane dhe përmes iniciativave të këtilla organizative na bashkon rreth së bukurës duke na larguar nga monotia e përditshme.

Përkrahja e Komunës së Çairit për Institutin e Modës “Izet Curri” nuk do të mungojë asnjëherë pasi nuk ka mision më të rëndësishëm se investimi në përparimin e vatrave tona të kulturës.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë