IPKKF “Fidani” fitoi donacion në vlerë prej 99.605,00 dollarëve

542

Komanda Evropiane e armatës të SHBA-ve e përfaqësuar nga departamenti për bashkëpunim ushtarak pranë Ambasadës së SHBA-së në Shkup, drejtoresha e IPKKF “Fidani” znj. Rabije Loku dhe përfaqësuesja nga Komuna e Çairit znj. Narel Salih Buqi ,sot nënshkruan kontratë për donacion në vlerë prej 99.605,00 dollarësh amerikan, dedikuar për rikonstruimin e kulmit të objektit “Lulja”, largimin e kulmit prej saloniti dhe olluqeve, zgjerimin e terasave të ballkonit, fasadës, rekonstruimin e hyrjes në kopsht, përmirësimin e cilësisë së ndriçimit dhe ndërrimin e dritareve të dëmtuara, me qëllim që të sigurohen kushte më të mira hapësinore për zhvillimin e veprimtarisë edukativo-arsimore në kopshtin për fëmijë “Fidani”.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë