Karatistja Aida Ajdini mirëpritet nga Kryetari i Komunës së Çairit

369

Takimet me sportistët e rinj janë freskim në agjendën e punës së kryetarëve të komunave pasi në sukseset e tyre gjendet motivi për të vazhduar me përkushtim punën për të zgjeruar perspektivën e tyre.

Aida Ajdini është karatistja nga Çairi që në kampionatin ballkanik të karatesë në kategorinë e quajtur “Kumite Karate” ka fituar medaljen e bronztë. Njëherit Aida është edhe kampione shtetërore në këtë kategori të karatesë për grupmoshën e saj.

Kryetari Ganiu përgëzoi Aidën, Klubin e Karatesë “Shkupi” dhe trajnerin Sabri Ramadani për punën profesionale që po e bëjnë për ardhmërinë me perspektivë të sportistëve tanë.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë