Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti dy boksierët e Klubit të Boksit “Shkupi”

206

Sukseset e sportistëve tanë nuk kanë të ndalur. Kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu mirëpriti dy boksierët e Klubit të Boksit “Shkupi” – Jasin Lama dhe Hurmet Jonuzi bashkë me trajnerët e tyre Naser Haruni dhe Blerim Saiti, për të ndarë me ta gëzimin për çmimet që kishin fituar dhe për të shfaqur përkrahjen e tij të plotë dhe të institucionit që drejton në rrugën e tyre të suksesit.

Jasini si pjesë e përfaqësueses së Federatës së Boksit të Maqedonisë ka fituar vendin e parë (medaljen e artë) në turneun ndërkombëtar të Boksit “Vllaznia” ne Shkoder të Shqiperise.
Hurmeti në turneun “Trofeu i Podgoricës” ka arritur të fitoj medaljen e bronztë.

Kreu i Çairit përgëzoi klubin për punën profesionale dhe uroi sportistët të vazhdojnë me sukseset edhe në të ardhmen.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë