Kompania Bauled dhuron mbi 200 poçe elektrike për Sh.F. “Ismail Qemali”

26
Mbi 200 poçe elektrike me efikasitet energjetik, janë dhuruar nga kompania BAULED për Shkollën fillore të Çairit “Ismail Qemali”. Ekipet e punës të kompanisë në fjalë tanimë edhe i kanë instaluar poçet, ndërsa kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu bashkë me përfaqësues të BAULED inspektuan të gjitha klasët dhe korridoret ku ishin vendosur ato.
“Falënderoj pa masë këtë kompani për kujdesin ndaj më të vegjilve tanë dhe ndihmën që na jep në shkurtimin e harxhimeve me kursimin e energjisë elektrike. Ndërkohë gjatë vizitës edhe drejtoresha e shkollës zonj. Teuta Imeri na dhuroi Mirënjohje për kontributin e dhënë për këtë insitucion arsimor. Drita e diturisë gjithmonë është drita më e shndritshme”, ka deklaruar Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë