“Shkëlqimi i yllit” monografia e Shaban Sejdiut

21
Momente nga promovimi i “Shkëlqimi i yllit”, Monografia e Shaban Sejdiut, legjendës së gjallë të Olimpizmit Botëror, yllit sportiv që njëherë shndriti dhe reflektimi i tij na bëri të shkëlqejmë të gjithëve si shoqëri, e në veçanti ne si Çair, ku edhe nisi suksesi i tij sportiv në Shkollën “Liria”.
“Një vepër që padyshim se duhet të shërbejë si udhërrëfyes për të gjithë ne dhe për të gjithë gjeneratat pas nesh, vepër që sjellë dritë në hijen e harresës, që dhuron shpresë për çdo sportist, çdo të ri e të re, që ngjall emocione reale për të gjitha medaljet, trofetë, mirënjohjet, pjesëmarrjet nëpër gara sikur të kishin ndodhur pikërisht tani”, vlerëson kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë