Komuna e Çairit dhe OJQ “Bota Ime” ndanë pakot e vitit të ri për fëmijët me nevoja të veçanta

51

Kryetari i Komunës sl Çairit Visar Ganiu bashkë me Organizatën për edukim dhe rehabilitim të fëmijëve me nevoja të veçanta “Bota Ime” u përkujdesën që këta fëmijë të përjetojnë bukurinë e atmosferës festive.

Ndarja e pakove të Vitit të Ri përtej simbolikës solli buzëqeshje dhe i dha kuptim ditëve festive të fundvitit për këta fëmijë. Kreu i Çairit Ganiu uroi shumë lumturi dhe realizim ëndrrash në vitin që vjen, duke shpresuar që ky vit të na gjejë të gjithëve bashkë edhe më të përkushtuar në qëllimin tonë për shoqëri inkluzive ku diversiteti përbën vlerë.

Merr përditësime në kohë reale në pajisjen tënde, regjistrohuni tani.

Ju gjithashtu mund të shfletoni

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. I pranoj Lexo më shumë