Општина Чаир и НВО “Мојот Свет“ доделија новогодишни пакетчиња за децата со посебни потреби

203

Градоначалникот на Општина Чаир Висар Ганиу заедно со Организацијата за едуцирање и рехабилитација на децата со посебни потреби “Мојот Свет“ се погрижија овие деца да ја почувствуваат убавината на празничната атмосфера.

Доделувањето на пакетчиња над симболиката што ја има, донесе насмевка во нивните лица и им даде значење на празничните денови на овие деца. Градоначалникот Ганиу посака многу среќа и реализација на соништата во годината што доаѓа, надевајќи се ќе не направи сите заедно уште по посветени во нашата цел за инклузивно општество каде диверзитетот е вредност.

Добијте ажурирања во реално време директно на уредот, сега се претплатите.

Објави од иста категорија

Оваа веб-страница користи колачиња за да го подобри вашето искуство. Ќе претпоставиме дека сте во ред со ова, но можете да се откажете ако сакате. Прифати Прочитајте повеќе